PVC Pencere

PVC Pencere modelleri ile evinizde ısı ve enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda daha konforlu vakit geçirmek ve en önemlisi de ısı kaybının önüne geçmek istiyorsanız, doğru bir pencere seçimine dikkat etmelisiniz.

PVC pencere modelleri sadece ısı tasarrufu yapma açısından değil, gürültü kirliliğinin de önüne geçmek için oldukça verimli bir kullanım sunar. Hem modern ve şık tasarımı, hem de sunmuş olduğu ayrıcalıkları ile sizler de evinizin pencerelerini PVC pencere çeşitleri ile değiştirebilirsiniz.

PVC Pencere Modelleri

PVC pencere modelleri, konforlu kullanım avantajı ve bütçe dostu fiyat teklifleri ile sizlere sunulmaktadır. Oldukça dayanıklı ürünlerden biri olan PVC malzemesi ile üretilen pencereler, sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Enerji verimliliği konusunda rakiplerine fark atan PVC pencere modelleri ile pek çok ayrıcalığa da sahip olabilirsiniz.

Ahşap veya alüminyum pencere tiplerine oranla hem estetik açıdan şık duran, hem de avantajlı kullanım sunan özellikleri açısından bir adım öndedir. Evinizde hava ve ısı kaybını düşürmek, dışarıdan gelen gürültü kirliliğini önlemek için sizler de evinize yakışan bir PVC modeli tercih edebilirsiniz.

PVC Pencere Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

PVC pencere seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve doğru cam seçiminde en kritik noktaları sizler için derledik. Söz konusu olan PVC pencere modeli seçimi olduğu zaman öncelik her zaman ısı ve ses konforu sunan modellerdir. Ancak PVC pencere modellerinde en kritik nokta cam seçimidir.

PVC pencere seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • PVC pencere çeşitlerinin cam ölçüsünün mutlaka eviniz ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Yalıtım özelliğini en yüksek değerde kullanabilmek için, mümkün olduğunca üçlü cam sistemlerine sahip olan PVC pencere modellerine öncelik verilmelidir.
  • PVC pencere modellerinin camlarının aralarında özel olarak belirlenen ölçülerde boşluklar mevcuttur. Bu boşluk ölçüleri ise, genelde 12 mm ile 16 mm arasında farklılık gösterebilmektedir. Eğer tercih edeceğiniz PVC modelindeki camların arasında boşluk geniş ölçüde ise, yalıtım değeri de bir o kadar artmış olacaktır. Camların arasında bulunan boşluk mesafeleri ayrıca hava verimliliğini de yakından etkilemektedir.
  • PVC pencere modelleri son teknoloji ile geliştirilen ve pek çok farklı modele sahip olan sistemlerdendir. Özellikle uzun yıllar ilk günkü performansı ve verimliliği ile pencereleri kullanmak istiyorsanız, ısı kontrolü özelliğine sahip olan camları tercih etmelisiniz. Kış mevsiminde ve aşırı soğuk havalarda bile ısı kontrollü olan camlar sayesinde, evinizdeki ısı kaybını maksimum derecede önleyebilirsiniz.
  • PVC pencereler sadece kış mevsiminde verimli ve konforlu bir kullanım sunmaz. Yaz mevsiminde de güneş ışığının iç ortama direkt olarak girmesini engeller. Bu da evinizin sıcak havalarda aşırı ısınmasının önüne geçecektir.

Farklı PVC Pencere Tasarımları

Farklı PVC pencere tasarımları, model ve fiyat performansı olarak değişkenlik göstermektedir. Eviniz için uygun bir PVC pencere tasarımı tercih ederken, sadece cam kalınlığına dikkat etmeniz yeterli olmayacaktır.

Pencerelerin kanat sayısı, açılma özellikleri ve diğer ayrıcalıkları da sizleri doğru bir PVC pencere modeline yönlendirecek önemli noktalardandır. PVC pencere modelleri ve tasarımları şu şekilde açıklanabilir:

Tek Kanatlı PVC Pencereler

Tek kanatlı PVC pencereler genellikle küçük alanlar için tercih edilen en ideal tasarımlardan biridir. Klasik bir pencere tip olarak bilinen tek kanatlı PVC pencere çeşitleri ile küçük odaların daha fazla ışık alması sağlanabilir.

Çift Kanatlı PVC Pencereler

Çift kanatlı PVC pencereler ise, geniş ve büyük odalar için daha konforlu bir kullanım imkânı sunmaktadır. Özellikle havalandırma ve daha fazla ve yoğun bir ışık ihtiyacı duyulan odalar için çift kanatlı PVC modelleri kullanılmaktadır.

Sürme PVC Pencereler

Sürme PVC pencereler alandan tasarruf yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Özellikle sürgülü PVC pencereler, daha modern bir hava kattığı için son dönemlerde oldukça popülerdir.

Sade ve modern bir ev dekorasyonu için de mutlaka tercihinizi sürmeli PVC pencere modellerinden yana yapmalısınız. Sürme PVC pencere fiyatları ve renk seçenekleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Stüdyo PVC Pencereler

Stüdyo PVC pencereler daha çok loft daire tarzı içerisinde tercih edilmektedir. Modern bir pencere sistemi kullanmak ve farklı bir şıklık elde etmek isteyenler, stüdyo PVC pencere sistemlerini tercih etmektedir.

 
HİZMETLERİMİZ
NELER YAPIYORUZ?
Asma Tavan

Asma Tavan

DETAYI GÖR
Boya & Sıva

Boya & Sıva

DETAYI GÖR
Duşakabin

Duşakabin

DETAYI GÖR
Banyo & WC Dekorasyon

Banyo & WC Dekorasyon

DETAYI GÖR
Cam Balkon

Cam Balkon

DETAYI GÖR
Fayans & Seramik

Fayans & Seramik

DETAYI GÖR
Hilton Lavabo

Hilton Lavabo

DETAYI GÖR
Klozet & Bataryalar

Klozet & Bataryalar

DETAYI GÖR
Mutfak Dolabı: Mutfağınızın Kalbi

Mutfak Dolabı: Mutfağınızın Kalbi

DETAYI GÖR
Parke Döşeme

Parke Döşeme

DETAYI GÖR
PVC Pencere

PVC Pencere

DETAYI GÖR
Mersin Sineklik

Mersin Sineklik

DETAYI GÖR
Su ve Elektrik Tesisatı

Su ve Elektrik Tesisatı

DETAYI GÖR
Vestiyer - Dolap Dekorasyonu

Vestiyer - Dolap Dekorasyonu

DETAYI GÖR
Anahtar Teslim Tadilat

Anahtar Teslim Tadilat

DETAYI GÖR
Turkuaz
Polisu
Alvit
Artema
Vitra
Serel
Çanakkale Seramik
Söğüt
AGT
Valtemo
Paluci